Facebook profile picture

Agra Halle

Bornaische Straße 210
Straßenbahn 11 Leinestraße
Nachtbus N9 Leinestraße
S-Bahn S2, S4, S5, S5X Leinestraße
Friday
Beginning Event
18:00 Tanzwut
19:20 Stahlmann
20:40 Clan of Xymox
22:00 Project Pitchfork
23:30 Eisbrecher
Saturday
Beginning Event
18:00 Grendel
19:20 Terrolokaust
20:30 Aesthetic Perfection
21:50 Funker Vogt
23:10 Combichrist
Sunday
Beginning Event
18:00 Schwarzer Engel
19:00 A Life Devided
20:10 The House of Usher
21:30 Mono Inc.
23:00 Diary of Dreams
Monday
Beginning Event
01:00 Peter Heppner
16:30 Blitzmaschine
17:30 Steinkind
18:40 Accessory
19:50 Amduscia
21:10 Douglas J McCarthy
22:30 Agonoize
Friday
Beginning Event
17:00 Einlaß
18:00 Letzte Instanz
19:25 Das Ich
21:00 The 69 Eyes
22:40 Abney Park
22:55 Leather Strip
Saturday
Beginning Event
01:00 And One
17:00 Einlaß
18:00 Aslan Faction
19:20 Velvet Acid Christ
21:05 Suicide Commando
Sunday
Beginning Event
01:00 IAMX
16:00 Einlaß
17:00 Lord Of The Lost
18:00 Unzucht
19:05 End Of Green
20:30 The Birthday Massacre
22:10 Lacrimosa
Monday
Beginning Event
17:00 Einlaß
18:00 Orange Sector
19:20 Patenbrigade Wolff
20:50 KMFDM
22:30 VNV Nation
Friday
Beginning Event
17:00 Einlaß
18:00 Christian Death
19:45 The Eternal Afflict
21:20 The Fair Sex
23:00 Apoptygma Berzerk
Saturday
Beginning Event
01:20 White Lies
17:00 Einlaß
18:00 Pouppée Farbikk
19:35 Placebo Effect
21:10 The Klinik
22:50 Front Line Assembly
Sunday
Beginning Event
01:10 Vitalic
17:00 Einlaß
18:00 The Crüxshadows
19:35 UK Decay
21:10 Umbra Et Imago
22:50 Tarja
Monday
Beginning Event
01:10 Slowdive
17:00 Einlaß
18:00 God Module
19:30 Faderhead
21:10 Absolute Body Control
22:50 Oomph!
Friday
Beginning Event
17:00 Einlaß
18:00 L'ame Immortelle
19:45 Blutengel
21:30 Deine Lakaien
23:20 Eisbrecher
Saturday
Beginning Event
17:00 Einlaß
18:00 Tommi Stumpff
19:35 Youth Code
21:00 DAF
22:50 Front 242
Sunday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:30 Goethes Erben
19:25 Clan Of Xymox
20:50 London After Midnight
22:50 Mono Inc.
Monday
Beginning Event
17:00 Einlaß
18:00 Terrolokaust
19:30 Nachtmahr
21:20 Fixmer/McCarthy
23:10 Combichrist
Friday
Beginning Event
18:00 Einlaß
19:00 Abney Park
20:45 Faun
22:30 Nouvelle Vague
Saturday
Beginning Event
00:15 Peter Murphy
17:00 Einlaß
18:00 Spetsnaz
19:45 Portion Control
21:30 Leather Strip
23:15 Die Krupps
Sunday
Beginning Event
16:00 Einlaß
17:00 Lord Of The Lost
18:45 Darkhaus
20:10 Diary Of Dreams
21:55 Lacrimosa
Monday
Beginning Event
01:00 PIL
17:00 Einlaß
18:00 Neuroticfish
19:35 Velvet Acid Christ
21:20 Aesthetic Perfection
22:55 Agonoize
Friday
Beginning Event
18:00 Einlaß
19:00 Umbra Et Imago
20:45 Pouppée Fabrikk
22:20 Devilment mit Dani Filth
Saturday
Beginning Event
00:30 Amanda Palmer & Edward Ka-Spel
17:00 Einlaß
18:00 Rotersand
19:45 V2A
21:20 Klangstabil
23:05 VNV Nation
Sunday
Beginning Event
16:20 Einlaß
17:20 She Past Away
18:55 Gene Loves Jezebel
20:40 The 69 Eyes
22:25 The Mission
Monday
Beginning Event
01:00 Skinny Puppy
17:00 Einlaß
18:00 Eisfabrik
19:45 Psyclon Nine
21:20 Funker Vogt
23:05 Suicide Commando
Friday
Beginning Event
18:30 Einlaß
19:00 The Eden House
20:45 Seigmen
22:30 Schandmaul
Saturday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:30 Zeromancer
19:05 3Teeth
20:30 Oomph!
22:15 Front Line Assembly
Sunday
Beginning Event
00:35 Wardruna
16:00 Einlaß
17:00 Torul
18:25 Xenturion Prime
19:40 Elegant Machinery
20:55 Solitary Experiments
22:20 De/Vision
Monday
Beginning Event
00:35 The Jesus And Mary Chain
17:00 Einlaß
18:00 Rummelsnuff
19:15 Faderhead
20:50 Grendel
22:25 God Module