Facebook profile picture

Altes Landratsamt

Tröndlinring 3

Straßenbahnlinie(n) 1,3,4,7,9,12,13,14,15

Haltestelle "Goerdelerring"
Friday
Beginning Event
17:00 Einlaß
17:30 <1979>
18:30 Incite/
19:40 Proyecto Mirage
21:00 Hypnoskull
22:30 Winterkälte
Saturday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Tears Of Othila
18:00 Hautville
19:10 Lux Interna
20:30 Darkwood
22:00 Ianva
Sunday
Beginning Event
16:00 Einlaß
16:30 K-Bereit
17:50 Brigade Werther
19:10 Pankow
20:40 A Split Second
22:10 The Cassandra Complex
Monday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Burn
18:30 The Twilight Garden
19:40 The Blue Angel Lounge
20:50 Principe Valiente
22:10 I Like Trains
Friday
Beginning Event
18:00 Einlaß
18:30 Lowcityrain
19:40 Blueneck
21:10 Lantlôs
22:40 Alcest
Saturday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 I-M-R
18:20 Albireon
19:40 Sieben
21:10 Argine
22:40 Sonne Hagal
23:00 FROST
Sunday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Saturmzlide
18:20 Imminent
19:40 This Morn' Omina
21:10 Architect
22:40 Klangstabil
Monday
Beginning Event
17:00 Einlaß
17:30 The Foreign Resort
18:40 Downstairs Left
19:50 Rainy Days Factory
21:00 Motorama
Friday
Beginning Event
17:30 Einlaß
17:30 Frigoris
19:20 Falloch
20:50 Antimatter
22:30 Sólstafir
Saturday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Roma Amor
18:20 Blood And Sun
19:40 Majdanek Waltz
21:10 While Angels Watch
22:40 Sol Invictus
Sunday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Hologram_
18:20 Black Lung
19:40 Orphx
21:10 Mono No Aware
22:40 Monolith
Monday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Spiral 69
18:20 The Essence
19:50 Seasurfer
21:10 The Exploding Boy
22:40 Escape With Romeo
Friday
Beginning Event
17:00 Einlaß
17:30 Last Leaf Down
18:50 The Underground Youth
20:20 Darkher
21:50 The Ocean
Saturday
Beginning Event
16:00 Einlaß
17:00 Kuroshio
18:20 Chainreactor
19:40 Reaper
21:10 Sonar
22:40 Siechtum
Sunday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Har Belex
18:20 Backworld
19:50 Rose McDowall
21:20 Sunset Wings
22:50 Of The Wand And The Moon
Monday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Christine Plays Viola
18:20 Lament
19:40 The Mary Onettes
21:10 And Also The Trees
23:00 Pink Turns Blue
Friday
Beginning Event
17:30 Einlaß
18:00 Konkurs
19:10 Blac Kolor
20:20 Rendered
21:30 13th Monkey
22:50 Hypnoskull
Saturday
Beginning Event
16:10 Einlaß
16:40 Saigon Blue Rain
18:00 Klimt 1918
19:30 Nicole Sabouné
21:00 Sylvaine
22:30 Esben And The Witch
Sunday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Red Mecca
18:20 Framheim
19:30 Black Nail Cabaret
21:00 Ah! Kosmos
22:30 The Devil And The Universe
Monday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Vain Warr
18:30 Holygram
19:50 Drab Majesty
21:10 Klez.e
22:40 B-Movie