Facebook profile picture

Täubchenthal

Markranstädter Straße 1
Straßenbahn 1, 2 Adler
Straßenbahn 3 Markranstädter Straße
Bus 60 Siemensstraße
Nachtbus N1 Markranstädter Straße
Friday
Beginning Event
23:55 When We Were Young
Saturday
Beginning Event
13:00 Jorinde und Joringel
16:30 Einlaß
17:00 Inkubus Sukkubus
18:20 Katzkab
19:40 Asmodi Bizarr
21:00 The Marionettes
22:30 45 Grave
23:55 When We Were Young
Sunday
Beginning Event
15:30 Einlaß
16:00 D-Tox
17:10 Nano Infect
18:30 FabrikC
19:50 XP8
21:10 Ext!ze
22:40 Xotox
23:55 When We Were Young
Monday
Beginning Event
17:00 Einlaß
17:30 Dead United
18:40 Kitty In A Casket
20:00 Der Fluch
21:30 Bloodsucking Zombies From Outer Space
23:00 The Creepshow
23:55 Pagan Love Songs
Friday
Beginning Event
23:55 When We Were Young
Saturday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Doppelgänger
18:20 Ghosts Of Dawn
19:30 Twisted Nerve
20:50 Frank The Baptist
22:20 The March Violets
23:55 When We Were Young
Sunday
Beginning Event
13:00 Der nackte Wahnsinn
17:00 Einlaß
17:30 Unterschicht
18:40 Terrorfrequenz
20:00 XMH
21:20 Modulate
22:40 Centhron
23:55 When We Were Young
Monday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Jamey Rottencorpse and The Rising Dead
18:10 Zombiesuckers
19:30 Rezurex
21:00 The Other
22:30 Koffin Kats
23:55 Unknown Pleasures vs. Horror Highschool
Friday
Beginning Event
23:55 When We Were Young
Saturday
Beginning Event
13:00 Die gelehrten Frauen
16:00 Einlaß
16:30 Sigue Sigue Sputnik
18:00 Christ Vs. Warhol
19:30 Lene Lovich Band
21:00 Tragic Black
22:30 Cinema Strange
23:55 When We Were Young
Sunday
Beginning Event
16:00 Einlaß
16:30 Näo
18:00 Somatic Responses
19:20 Dirk Ivens
20:50 Winterkälte
22:20 Esplendor Geometrico
23:55 When We Were Young
Monday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 The Fright
18:20 Banane Metalik
19:40 Argyle Goolsby And The Roving Midnight
21:10 Balzac
22:40 Nekromantix
23:55 Vanity Noire vs. The Graveyard Scene
Friday
Beginning Event
23:55 When We Were Young
Saturday
Beginning Event
13:00 Pension Schöller
16:00 Einlaß
16:30 Masquerade
17:50 Soviet Soviet
19:20 Scary Bitches
20:50 Bloody, Dead & Sexy
22:30 Sex Gang Children
23:55 When We Were Young
Sunday
Beginning Event
16:00 Einlaß
16:30 Mlada Fronta
17:50 Iszoloscope
19:20 Ah Cama-Sotz
20:50 Noisuf-X
22:20 This Morn' Omina
23:55 When We Were Young
Monday
Beginning Event
16:00 Einlaß
16:30 Johnny Deathshadow
17:50 Nim Vind
19:10 Der Fluch
20:40 Frankenstein
22:20 The Creepshow
23:55 Chicago vs. Dresden
Friday
Beginning Event
16:00 Einlaß
16:30 The Last Cry
18:00 Undertheskin
19:20 The Beauty Of Gemina
20:50 Merciful Nuns
22:20 Skeletal Family
23:55 When We Were Young
Saturday
Beginning Event
13:00 Der Teufel mit den drei goldenen Haaren
16:00 Einlaß
16:30 Readership Hostile
18:00 Joy/Disaster
19:30 Second Still
21:00 Frank The Baptist
22:30 All Gone Dead
23:55 When We Were Young
Sunday
Beginning Event
16:00 Einlaß
16:30 Greyhound
17:50 Mono No Aware
19:10 Monolith
20:40 Imminent & Synapscape
22:20 Kiew
23:55 When We Were Young
Monday
Beginning Event
16:30 Einlaß
17:00 Scarlet And The Spooky Spiders
18:20 The Crimson Ghosts
19:40 The Fright
21:10 Grave Pleasures
22:40 The Other